GOLD Flight

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Entries: 20, Scoring system: Appendix A
Rank Lycra Nr. HelmName Nat. Sponsors CT Q1 Q2 Q3 Q4 Q5 F1 F2 F3 F4 Total Nett MEDAL SERIES
1st 336 Daniela Moroz Flysurfer, Levitaz, Tarifa Foil Boards, SK Shapes, Robline, Sailmon   (1.0) 1.0 (2.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0     1
2nd 320 Poema Newland     3.0 2.0 1.0 2.0 7.0 (8.0) 2.0 2.0 (10.0)     2
3rd 332 Lauriane Nolot FLYMAAX   1.0 2.0 (3.0) 1.0 3.0 2.0 3.0 3.0 (21.0 DNC)     3
4th 335 Alexia Fancelli Sooruz Sushiman Insep Airushkites   3.0 4.0 4.0 3.0 (13.0) 6.0 4.0 (19.0) 3.0     4
5th 345 Ellie Aldridge British Sailing Team   2.0 3.0 1.0 2.0 2.0 3.0 (5.0) 5.0 (21.0 DNC)     5
6th 343 Katie Dabson British Sailing Team   13.0 3.0 (15.0) 3.0 2.0 (21.0 DNC) 8.0 10.0 5.0     6
7th 312 Julia Damasiewicz (U19) OZONE, CHUBANGA, TARIFA FOIL BOARDS, GROOVE, AZS POZNAN, KITE RACE TEAM   6.0 1.0 2.0 (14.0) 1.0 4.0 (14.0) 4.0 2.0     7
8th 327 Maya Ashkenazi     8.0 (10.0) 8.0 7.0 4.0 7.0 6.0 6.0 (9.0)     8
9th 337 Heloise Pegourie (U19) Flysurfer - ForwardWip - Rhinblue - Vague et Vent - Chevrot - The Lift - The Tricksnetwork   4.0 6.0 (12.0) 6.0 6.0 5.0 7.0 8.0 (15.0)     9
10th 315 Gisela Pulido Borrell     11.0 4.0 9.0 7.0 10.0 (14.0) (13.0) 7.0 4.0     10
11th 319 Magdalena Woyciechowska (U19) Flysurfer, SKZ, Polish Yachting Acciosiation, Beloved Mom and Dad   4.0 9.0 3.0 9.0 3.0 (12.0) 10.0 (14.0) 8.0     11
12th 311 Nina Arcisz (U19) PZZ, SKZ Sopot, BMC   2.0 6.0 6.0 4.0 11.0 11.0 (16.0) 9.0 (16.0)     12
13th 328 Gal Zukerman (U19)     7.0 7.0 7.0 11.0 5.0 (13.0) 9.0 (18.0) 7.0     13
14th 330 Maggie Pescetto     8.0 5.0 7.0 8.0 4.0 (16.0) (19.0) 15.0 12.0     14
15th 333 Tiana Laporte Gin Kiteboarding   9.0 14.0 5.0 (15.0) 5.0 (15.0) 11.0 11.0 6.0 91.0 61.0  
16th 310 Izabela Satrjan Polish Yachting Association, SKZ Ergo Hestia Sopot   5.0 8.0 5.0 4.0 10.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) 20.0 11.0 105.0 63.0  
17th 316 Jessie Kampman Hydro   10.0 7.0 4.0 6.0 14.0 9.0 15.0 (16.0) (18.0) 99.0 65.0  
18th 329 Maddy Anderson SK Shapes, Robline   5.0 8.0 8.0 5.0 6.0 (17.0) (18.0) 17.0 17.0 101.0 66.0  
19th 331 Leonie Meyer Flysurfer, Salzbrenner Würstchen, NRV Olympic Team, BSR, SWLK   10.0 (13.0) 6.0 10.0 8.0 10.0 12.0 12.0 (14.0) 95.0 68.0  
20th 324 Sofia Tomasoni Flysurfer Kiteboarding, Groove, U-packaging   13.0 5.0 14.0 5.0 7.0 (18.0) (17.0) 13.0 13.0 105.0 70.0  

SILVER Flight

Sailed: 9, Discards: 2, To count: 7, Entries: 20, Scoring system: Appendix A
Rank Lycra Nr. HelmName Nat. Sponsors CT Q1 Q2 Q3 Q4 Q5 F1 F2 F3 F4 Total Nett
1st 341 Jemima Crathorne British Sailing Team, Allen Sailing, Jimmy's Iced Coffee   (15.0) (11.0) 11.0 8.0 9.0 1.0 3.0 1.0 2.0 61.0 35.0
2nd 360 Annelous Lammerts DNZB, KPN Sportfonds, Allianz   9.0 (12.0) 10.0 9.0 11.0 (21.0 DNF) 1.0 2.0 1.0 76.0 43.0
3rd 321 Dominika Sawicka (U19) Polish Yacht Association, SKZ   7.0 (11.0) (13.0) 10.0 9.0 3.0 6.0 4.0 7.0 70.0 46.0
4th 342 Anais Mai Desjardins Banque Populaire du Nord, Fondation de l'Université de Lille, Hyundai Dunkerque, Ythak   6.0 (10.0) 10.0 (11.0) 8.0 4.0 8.0 6.0 9.0 72.0 51.0
5th 322 Nina Bivaud (U19) SAUR FRANCE. ATAO PROMOTION   (14.0) (14.0) 13.0 12.0 14.0 2.0 5.0 3.0 5.0 82.0 54.0
6th 326 Lysa Caval (U19) Le spot kitecenter / Epsylon / Be de SAG / Papaye & Olive   12.0 (15.0) 12.0 (13.0) 12.0 5.0 4.0 5.0 6.0 84.0 56.0
7th 340 Valeria Garashchenko Krestovski_Ostrov, RYF, KingwinchWakePark, TFB   11.0 9.0 9.0 13.0 12.0 (21.0 DNC) 2.0 (21.0 DNC) 3.0 101.0 59.0
8th 325 Zoe Boutang (U19) Family   (14.0) 12.0 14.0 14.0 (15.0) 6.0 7.0 7.0 4.0 93.0 64.0
9th 317 Adelaida Marquenie Roca Lucas Marquenie Arquitectos   16.0 (18.0) 15.0 (21.0 DNF) 16.0 8.0 10.0 8.0 13.0 125.0 86.0
10th 318 Maureen Castelle     (17.0) (19.0) 17.0 16.0 16.0 10.0 12.0 10.0 11.0 128.0 92.0
11th 350 Clara Enderle (U19)     16.0 DP 19.0 DP (21.0 DP) 19.0 DP 19.0 DP 7.0 9.0 (21.0 DNC) 8.0 139.0 97.0
12th 313 Derin Deniz Sorguc (U19)     17.0 16.0 18.0 (21.0 DNF) (21.0 DNC) 9.0 11.0 12.0 14.0 139.0 97.0
13th 334 Claire Durand RESPECTUEUSE / FONE / MAISON SERVAT /   18.0 18.0 (19.0) (21.0 DNF) 18.0 11.0 13.0 11.0 12.0 141.0 101.0
14th 338 Alina Kornelli Core, VW Nutzfahrzeuge, Protest, Buff, X-Bionic, DaKineShop   15.0 13.0 11.0 12.0 13.0 (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 148.0 106.0
15th 348 Francesca Maini Groove   20.0 DP (21.0 DP) 20.0 DP (21.0 DP) 21.0 DP 13.0 14.0 9.0 10.0 149.0 107.0
16th 344 Ella Saunders     19.0 (21.0 DNF) (21.0 DNC) 18.0 21.0 DNC 14.0 15.0 13.0 15.0 157.0 115.0
17th 346 Manon Castelein (U19) mairie Les Mathes la palmyre, oscar consulting   18.0 17.0 16.0 16.0 (21.0 DNC) 12.0 16.0 (21.0 DNC) 21.0 DNC 158.0 116.0
18th 323 Maya Louviot (U19) BPC. levelfoils   (19.0) 19.0 19.0 17.0 17.0 (21.0 DNC) 17.0 14.0 16.0 159.0 119.0
19th 314 Yagmur Tuna (U19)     (21.0 DNC) 16.0 18.0 (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 181.0 139.0
20th 339 Marija Dolenc (U19)     (21.0 DNC) (21.0 DNC) 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 21.0 DNC 189.0 147.0
This event has been scored with Sailwave Scoring Software